Cały świat czyta „Dżamilę”

12 grudnia nadejdzie kolejna, już 86 rocznica urodzin Czingiza Ajtmatowa (sylwetkę pisarza oraz jego utwory przedstawiłam z tej okazji w zeszłym roku). Z tej okazji kirgiska telewizja NTS organizuje akcję „Cały świat czyta »Dżamilę«”. Polega ona na tym, by odczytać przed kamerą wybrany przez siebie fragment utworu i przesłać nagranie do NTS. 12 grudnia telewizja wyemituje program, w którym znajdą się nadesłane nagrania.

Choć zostało już niewiele czasu, nadal jest szansa, by wziąć udział w akcji. Zgłoszenia przyjmuje Aida Kasymalijewa z redakcji NTS (kasymalievaa@gmail.com). Można także skontaktować się z redakcją poprzez stronę NTS na Facebooku: https://www.facebook.com/NTS.Kyrgyzstan rel=”nofollow”. W wiadomości należy podać adres e-mail i oczekiwać odpowiedzi z dalszymi szczegółami.

Uwaga: akcja jest przeznaczona dla osób przebywających poza Kirgistanem, a fragment „Dżamili” musi być odczytany w języku kirgiskim. Cała treść utworu w oryginale jest dostępna tu: http://presskg.com/kitep/ait/jam/01.htm.


Zostaw komentarz