Miesiąc Języków na Blogach językowych i kulturowych

logo

26 września to Europejski Dzień Języków. Grupa „Blogi językowe i kulturowe”, którą znacie już z akcji „W 80 blogów dookoła świata” postanowiła obchodzić go przez cały miesiąc. Zapraszam więc na blogowy Miesiąc Języków, który rozpocznie się 1 września.

Europejski Dzień Języków to święto ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej w Europie oraz zachęcanie do nauki języków. W tym dniu są organizowane różne wydarzenia o tematyce językowej. Nasza grupa nie ogranicza się jednak do języków europejskich, o czym świadczy mój udział w tej inicjatywie. Nawiasem mówiąc, również w tym miesiącu, 23 września, w Kirgistanie jest obchodzony Dzień Języka Urzędowego.

Na czym polega nasza akcja? W pewnym sensie przypomina „W 80 blogów dookoła świata”. Każdemu z wymienionych języków poświęcamy jeden dzień, w którym na wszystkich bądź niektórych blogach biorących udział w akcji pojawi się artykuł związany z tym językiem. Przy tym, pisząc o danym języku, musimy go jakoś powiązać z tematyką naszego blogu. Np. 1 września, w dniu języka angielskiego, piszę o czymś, co łączy kirgiski i angielski? Co to będzie? Niech na razie temat pozostanie niespodzianką.

Oto rozkład jazdy Miesiąca Języków. Wpisy z tego cyklu będą się ukazywać zawsze o 8 rano. Informacje o akcji są także na naszym wspólnym blogu grupowym oraz fanpage’u na Facebooku. Zapraszamy – start już 1 września!

1.09. (wtorek) – angielski
4.09. (piątek) – chiński
7.09. (poniedziałek) – francuski
10.09. (czwartek) – kirgiski
13.09. (niedziela) – niemiecki
16.09. (środa) – rosyjski
19.09. (sobota) – szwedzki
22.09. (wtorek) – włoski
25.09. (piątek) – polski


Zostaw komentarz