To już trzy lata…

To już trzy lata, jak piszę ten blog. Pamiętam jak dziś, że do samego założenia go zbierałam się chyba z pół roku, aż w końcu wystartował 5 października 2013 roku. Zapraszam na krótkie podsumowanie.

Choć czasu na pisanie było nadal za mało, miniony rok wydaje się lepszy, niż poprzedni. W zeszłorocznym podsumowaniu stwierdziłam, że brakuje loga – i od paru miesięcy wreszcie jest, zaprojektowane przez Kanoklik. Poza tym udało się zaprezentować blog szerszej niż dotychczas publiczności, w dużym stopniu dzięki audycji kirgiskiego Radia Swoboda – Azattyk.

Kirgiski.pl od prawie dwóch lat należy do grupy Blogi językowe i kulturowe. W związku z tym bierze udział w comiesięcznych akcjach W 80 blogów dookoła świata, a od niedawna także Wpisy tematyczne i Z piosenkami dookoła świata, a także w akcjach okolicznościowych takich jak Miesiąc Języków.

W tym roku założyłam też drugi powiązany tematycznie blog – Enesaj.pl, poświęcony narodom i językom turkijskim w szerszym zakresie. Za niecałe trzy miesiące będę mogła napisać rocznicowe podsumowanie i tam. Na nowy blog przerzuciłam też niektóre pomysły, które pierwotnie chciałam realizować tu – np. turkijską bibliografię, która pomału się powiększa.

Rozpoczęłam także współpracę z portalem WOOFLA – Świat Języków Obcych, na którym publikuję artykuły gościnne dotyczące języków turkijskich.

Na koniec trochę statystyki. Przez miniony rok opublikowałam 39 wpisów – ponad połowę mniej, niż przez pierwszy rok, za to dokładnie o jeden więcej, niż w zeszłym roku! Choć liczba fanów na Facebooku nie jest imponująca w porównaniu do stron o bardziej popularnych językach, to jednak pomału i nieprzerwanie wzrasta. W tej chwili jest ich 271, czyli o 77 więcej, niż rok temu (patrz podsumowanie sprzed roku i sprzed dwóch lat).


4 komentarze na temat “To już trzy lata…

Zostaw komentarz