O mnie

JPMiłośniczka języków obcych (wykonuję także tłumaczenia z języka rosyjskiego) i podróży, od dawna zainteresowana Azją Środkową. Powiązana rodzinnie z Kirgistanem dzięki mężowi. Mój blog to pomysł na samodzielną naukę kirgiskiego i chęć zmniejszenia choć trochę odległości, jaka dzieli Polskę i Kirgistan.

Chcecie dowiedzieć się więcej, a może zasugerować tematykę kolejnych wpisów? Zapraszam do pisania.

Interesują Was także inne narody i języki turkijskie? Zapraszam na mój drugi blog – Enesaj.pl.

Jolanta Piaseczna

kontakt[at]kirgiski.pl

Materiały o blogu na innych stronach

Azattyk.org (kirgiska redakcja Radia Swoboda):

Йоланта учит язык Манаса. И вас научит

Акыл и Иоланта ведут блог с целью распространения кыргызского языка среди поляков

Иоланта: Максатым – Польшада кыргыз тилин жайылтуу

Кыргызский язык в интернет-пространстве Европы

CA-News,org

4 komentarze na temat “O mnie

  1. Bardziej języki uralskie niż ałtajskie leżą w orbicie moich zainteresowań, ale już jestem stałym czytelnikiem. Szczególnie chętnie poczytam o kirgiskim na tle innych języków. Dziękuję za ciekawy blog i życzę wytrwałości w pisaniu.

    Piotrek

    • Bardzo się cieszę. Jeśli chodzi o kirgiski na tle innych turkijskich, to zapraszam na razie na jakucki. Języki uralskie też nie są mi obojętne i choć żadnego z nich się nie uczę, to jednak chętnie wsłuchuję się w fiński, a maryjski porównuję z turkijskimi (mam nadzieję, że uda mi się przygotować coś i o nim).

  2. Dzień Dobry! Zazdroszczę wiedzy tak egzotycznej dla Polaków. Od miesięcy szukam wszędzie informacji o pradawnych kalendarzach stosowanych na terenach Kirgizji, Kazachstanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu lub gdziekolwiek w Azji Środkowej. Czy istniał kalendarz liczący 40 tygodni po 9 dni? A może 4 kwartały po 7 tygodni 13 dniowych? Proszę o informacje lub o wskazanie źródeł!
    Pozdrawiam serdecznie
    Janusz Krukowski

Zostaw komentarz